Marcel o naszej szkole

Szkoła, którą jest Gimnazjum im Macieja Rataja bardzo różni się od pozostałych gimnazjów. To co ją tak naprawdę wyróżnia to przede wszystkim nieziemska atmosfera. Jeśli jest się uczniem tej szkoły, to nie da się przeoczyć i nie poczuć tego co się tutaj dzieje. Proszę mi uwierzyć - dzieje się wiele. To właśnie Rataj, w którym mogę rozwijać się już prawie trzeci rok, dał mi coś wspaniałego.

Każdego dnia wstaję i z wielką przyjemnością idę do tej szkoły, bo wiem że jeśli bym do niej nie poszedł, to przegapiłbym coś. A tym czymś są choćby różnego rodzaju happeningi jak Dzień Garniaka, Dresiarza, świetne zajęcia z nauczycielami i ta wspaniała atmosfera, jaka panuje od wielu wielu lat.

To gimnazjum nie tylko skupia się na zwykłej nauce, ale przede wszystkim jest to szkoła z pasją.

Ma ona wiele do zaoferowania. Wystarczy tylko czerpać z niej jak najwięcej tylko można, bo to jest najważniejsze. Będąc uczniem tej szkoły mogę śmiało powiedzieć że Rataj to nie tylko szkoła, ale wspaniała przygoda przez którą idziemy te trzy lata z zaciekawieniem.

Cieszę się, że taka szkoła istnieje na terenie naszej gminy. To naprawdę wielki skarb Żmigrodu. Patrząc z perspektywy czasu z trudem będzie się żegnać z tą szkołą. To gimnazjum to prawie drugi dom, gdzie wszyscy się znamy, szanujemy i jesteśmy niczym rodzina, która się wspiera.

Każdy nowy uczeń jest tu spotrzegany jako cegiełka fundamentu na którym opiera się wszystko. To tutaj odkrywa się talenty i się je szlifuje. Jeśli ktoś wchodzi do Rataja, to wychodzi z niego z pozytywną energia. Podsumowując chciałbym powiedzieć, że gdyby nie ten wielki wkład nauczycieli, dyrekcji i obsługi, bylibyśymy szkołą jak każda inna. Na szczęście wyróżniamy się!

Gimnazjum im. Macieja Rataja z roku na rok staję się coraz bardziej kreatywne, nie boi się wprowadzać różnego rodzaju nowości i dążyć do postawionych sobie celów.

Przytoczę tu słowa naszej Pani dyrektor: "Chcieliśmy Orlik na terenie naszej szkoły i mamy go, chcieliśmy tablice interaktywne i mamy je, chcieliśmy obiekt lekkoatletyczny i jest. A więc możemy wszystko!"

Takie jest właśnie Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie.

Marcel Pursch

Komentarze (1)
1sobota, 15, marzec 2014 20:18
Robert Kolebuk
Marcel, świetny i bardzo osobisty tekst. Brawo!
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony