Jesteś tutaj: Strona głównaProjektyProjekty szkolne

Dni Kultury Zdrowotnej 2016

Tradycją  w naszej szkole stały się obchody Dni Kultury Zdrowotnej  Powiatu Trzebnickiego.  W związku z tym już od poniedziałku działał  Szkolny Punkt Medyczny, gdzie można  było zmierzyć sobie ciśnienie krwi, tętno, dokonać pomiaru wzrostu, wagi ciała i obliczyć BMI. Uczniowie klasy IId - Wiktor Brączek, Łukasz Puszko, Kamil Panas i Szymon Eliasz  wcielili się w rolę lekarzy i dokonywali pomiarów podstawowych wskaźników życiowych.

Czytaj więcej: Dni Kultury Zdrowotnej 2016

Giełda Projektów Międzyszkolnych już za nami

20 października gościliśmy w gimnazjum uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie oraz ich opiekunów. Spotkanie to było czwartą edycją Giełdy Projektów Międzyszkolnych. Miało na celu zachęcenie uczniów SP do integracji z młodzieżą gimnazjum poprzez wspólne działania w realizacji projektów.

Załączniki:
Pobierz plik (PROJEKTY EDUKACYJNE - oferta.pdf)PROJEKTY EDUKACYJNE - oferta.pdf[ ]507 kB
Czytaj więcej: Giełda Projektów Międzyszkolnych już za nami

Pierwsze spotkanie grup projektowych

Ruszyły pierwsze zajęcia projektowe w ramach realizowanej przez nasze gimnazjum wizji "Uczymy przez działanie". W tym roku wszystkie projekty międzyszkolne są realizowane we współpracy z uczniami szkół podstawowych z całej gminy.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie grup projektowych

Bliżej kultury ...

W mijającym miesiącu nasi gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć w Domu Kultury w Rawiczu sztukę pt. "Balladyna".Balladyna

Inscenizacja lektury klas trzecich przygotowana przez aktorów Teatru Muzycznego T-art z Wrocławia miała formę musicalową.

Pomysłowe stroje oraz niezwykła gra świateł i wokalne partie aktorów sprawiły, że mimo skromnej ilości rekwizytów, inscenizacja dramatu romantycznego Juliusza Słowackiego - opowieść o żądzy  władzy, okrutnych zbrodniach - bardzo podobała się naszym uczniom. 

"Biologiczny Kogel - Mogel" - dzień trzeci

    Dzisiaj tj. 21.11.14r. odbyło się kolejne, ostatnie już  spotkanie szkół podstawowych w ramach projektu "Biologiczny Kogiel - Mogel".  Młodzi biolodzy z pomocą starszych kolegów i pod nadzorem pani J. Syrko- Bolaczek wykonywali doświadczenia, które miały na celu badanie wód. Z wykorzysatniem Walizki Eko- Badacza wykrywali fosforany i azotany, badali odczyn wody. Ponadto badali osmozę u roślin. Dużym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie demonstrowane przez chłopaków obrazujące działanie "pieca słonecznego", skonstruowaliśmy ekologiczną karuzelę i wiatrak.

    Jak to na ostatnich zajęciach bywa, ciekawi byliśmy ich opinii. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że bardzo im się podobało i chętnie przychodziliby na kolejne spotkania.

Realizatorzy projektu

"Biologiczny Kogel-mogel", dzień drugi

               Dnia 14 listopada odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu "Biologiczny Kogel-mogel". Pod okiem Pani J. Syrko-Bolaczek i uczniów klasy III d mali przyrodnicy ze szkół podstawowych wykonywali preparaty biologiczne oraz badali zawartość skrobi i białka w różnych produktach spożywczych. Do doświadczeń wykorzystywaliśmy śmietanę, cebulę, pomidory, mleko i oczywiście różne odczynniki chemiczne. Uczestnicy projektu wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością,  bardzo chętnie wykonywali wszystkie ćwiczenia oraz pięknie współpracowali ze starszymi koleżankami i kolegami. Było bardzo wesoło i naukowo.

Realizatorzy projektu

"Biologiczny Kogel-mogel", dzień pierwszy

      Dnia 7 listopada odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Biologiczny Kogel-mogel". Uczniowie klasy III d wraz z opiekunem projektu Panią J. Syrko-Bolaczek uczyli młodszych kolegów z klas IV-Vl  szkół podstawowych ze Żmigrodu, Radziądza i Barkowa. Na spotkaniu uczniowie poznawali budowę mikroskopów, wykonywali preparaty biologiczne i ogladali je pod mikroskopem. Wszystkim bardzo się podobało i chętnie wrócą do nas za tydzień. 

Realizatorzy projektu

Podkategorie

Początek strony