Jesteś tutaj: Strona głównaPasja pisaniaŁatwiej zdobyć sukces, trudniej na niego zasłużyć.(ACamus)- autorka: Marlena Dumin

Łatwiej zdobyć sukces, trudniej na niego zasłużyć.(ACamus)- autorka: Marlena Dumin

Sukces. O ekstazie tego słowa marzy niemal każdy. Wyznacza sobie jego objętość i cenę. Mniej lub bardziej cieszy się każdym postawionym kroczkiem na drodze do pożądanego celu. Jak ta droga wygląda? Czy istnieje sprawdzona, konkretna trasa, która wiedzie pod złote bramy, gdzie szczęście wita szczerym uśmiechem, a my wkraczamy w momenty wewnętrznej siły i wiary we własne możliwości. Pragnę wierzyć, że przeznaczenie zaprowadzi nas po laury wypracowanego sukcesu…

Praca jest nieodłącznym elementem życia ówczesnego człowieka ( nie mówię wyłącznie o dobrach materialnych). Bez pracy odpoczynek niesłodki. Czym właściwie jest praca ( nie mówię o pracy dającej zyski materialne!)? To sprawdzian umiejętności fizycznych i psychicznych, kompatybilność z innymi ludźmi, realizacja swoich marzeń, planów i rozbudzenie ducha. Przygoda, którą trzeba kontrolować, a mimo to pozwalać sobie na odrobinę ryzyka i szaleństwa. Kolorować zwykłe dni, nie bać się zmian, być uporządkowanym racjonalistą, a duszą lawirować po niebie. Wierzyć we własne możliwości i pamiętać, o innych ludziach, gdyż żaden człowiek nie jest samotną wyspą.

Pozwolę sobie zauważyć, że w dobie mechanizacji i skomputeryzowania szerzy się dziwna idea lenistwa i wygodnictwa. Coraz częściej spotykamy ludzi, którzy:
- nie nadają się do niczego, gdyż Pan Bóg poskąpił im jakiegokolwiek talentu
- tkwią w słodkim przekonaniu „ inni zrobią to lepiej”
- nie znają esencji słowa „pasja”
- nie znają przyjemności, jakie daje rozwój własny
- nie wierzą w komplementy
- „nie chce mi się” motyw przewodni życia

Po tym następuje wielka lawina tego, jak bardzo są nieszczęśliwi.
Obraz człowieka beznamiętnego. Banalnego w działaniu, jeśli już takowe podejmie. Twierdzę że gdyby opatrzność (to coś, co kieruje naszym losem!) bardzo się skupiła i chciała dopomóc tejże osobie, zwyczajnie nie podoła. Z tak tragicznym podejściem do życia, fatalnymi myślami prędzej śnieg spanie w czerwcu, niż tak marny człek osiągnie tak zwany sukces. Nie próbuje nawet wystartować ze ścieżki sukcesu.

A może on nie chce? Może nie pasuje mu życie trudniejsze, gdzie człowiek musi nad sobą pracować, wszelakimi siłami próbować kształcić swą osobowość, nawiązywać kontakty z otoczeniem, propagować własne przekonania i poglądy? Przeraża taka kolej rzeczy, po czym wybiera się stonowany obraz życia prostego, które będzie ograniczało się wyjątkowo do minimalnych, wręcz niezbędnych potrzeb egzystencjalnych. Szkoda mi takich ludzi. Omija ich cała zabawa płynąca ze starań, które należy czynić, aby osiągnąć cokolwiek. Stres przeplatający się z powątpiewaniem w zwycięstwo, zranione ambicje , rady przyjaciół. Należy jednak pamiętać, że prosić o radę to niebezpieczna sprawa i mimo wątpliwości podążać za pragnieniami. Z czasem cała zabawa zaczyna przeradzać się w krwawą bitwę. W imię marzeń zawsze warto walczyć. Mimo, iż nie zawsze jest to dostrzegalne, cały wszechświat skupia się wokół marzenia i niemal niezauważalnie wlewa w marzyciela siłę prowadząc go silną dłonią do upragnionego celu.

Co z tymi, którzy pogrążeni są w samouwielbieniu? Podejmują swoje działania tylko pokazowo. Dobra pozerka. Bez emocji dążą do tego, aby wprowadzić w zachwyt w otoczenie oraz dostać solidne wynagrodzenie, bo przecież to właśnie one są w tym najlepsze. Potrafią robić wszystko, znają się na wszystkim a tak naprawdę nie robią niczego z pasją i zaangażowaniem.

Kiedy podsumowuje się wykonane zadanie pojawia się pytanie: Czy dałem z siebie wszystko? Nawet jeśli odniesiemy porażkę, to pamiętajmy, że co nas nie zabije to nas wzmocni! Bogatsi o nowe doświadczenia, rozwój umysłu i ducha nie czekajmy zbyt długo. Zbierajmy siły i z głową pełną pomysłów zabierajmy się do nowej pracy!

… wreszcie meta. Czoło ocieka potem, umysł wibruje, serce zastanawia się czy to już koniec. To dopiero początek. Początek nowej przestrzeni, która z czasem rozrośnie się, aby nazwać ją „ szczytem marzeń owocnej pracy”.

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony