Jesteś tutaj: Strona głównaO szkoleAnna Wołoszyn -III miejsce w konkursie "Innowacyjny nauczyciel 2008"

Anna Wołoszyn -III miejsce w konkursie "Innowacyjny nauczyciel 2008"

Zamek Królewski w WarszawieAnna Wołoszyn, nauczyciel matematyki i informatyki w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie, zajęła III miejsce w konkursie Innowacyjny Nauczyciel Roku 2008.
15 października w Wielkiej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie z rąk Krystyny Szumilas, sekretarz stanu w Ministerstwa Edukacji Narodowej, otrzymała gratulacje, dyplom a także nagrody- laptop oraz aparat cyfrowy wzbogacą bazę dydaktyczną szkoły. Będą wykorzystywane przez wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły.
Konkurs organizowała w ramach programu „Partnerstwo dla Przyszłości” firma Microsoft, Tygodnik Społeczno-Oświatowy „Głos Nauczycielski”, Regionalne Centra Innowacji Microsoft oraz firma Intel. Jego celem jest wybranie kreatywnych, twórczych i otwartych nauczycieli, dla których edukacja XXI i nowoczesne technologie są nierozłączne. Należało zrealizować ze swoimi uczniami projekt, wykorzystując nowe technologie komunikacyjne.


Anna Wołoszyn w oświacie pracuje od 15 lat. Rozpoczynała w Szkole Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu jako nauczyciel matematyki. Od roku 2000 jest nauczycielem matematyki, informatyki oraz administratorem szkolnych pracowni komputerowych Gimnazjum im. M.Rataja w Żmigrodzie.
Nie jest to jej pierwsza ogólnopolska nagroda. W roku 2006 otrzymała wraz z koleżankami Jadwigą Syrko-Bolaczek i Bożeną Szymanowicz Grand Prix za najlepszy projekt interdyscyplinarny w Warszawie w konkursie Telekomunikacji Polskiej. W tym samym roku nagrodą za realizację projektu przedmiotowego z informatyki był 7-dniowy rejs po Morzu Adriatyckim dla nauczyciela i trójki uczniów. W roku 2007 za wykonie zadań z prgramu „Orange dla Ziemi”, wygrała wraz uczniami 7 -dniową ekspedycję badawczą w Dolinie Rospudy. W roku 2008 otrzymała wyróznienie od Centrum Edukacji Obywatelskiej za projekt z matematyki.
- Moim głównym zadaniem jest przekazywanie wiedzy - mówi pani Anna - Nauczyciel powinien dbać o wprowadzanie ciekawych sposobów nauczania. Wykorzystywać wiedzę na temat najbardziej oryginalnych pomysłów na kształcenie młodych ludzi. W pracy nauczyciela potrzebne jest nie tylko doświadczenie i wykształcenie, ale serce i zaangażowanie. To w reakcjach uczniów i w nich samych tkwi moja siła.
Podczas gali rozstrzygnięto także Konkurs Nauczyciel Roku 2008, którego laureatem został Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki w Gimnazjum Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Natomiast honorowy tytuł „Przyjaciela Szkoły 2008” przyznano Janinie Ochojskej z Polskiej Akcji Humanitarnej. Szefowej PAH oraz laureatom konkursów Nauczyciel Roku, Innowacyjny Nauczyciel gratulacje złożył ubiegłoroczny zdobywca tytułu "Przyjaciel Szkoły" Jurek Owsiak.
eco


Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony