Jesteś tutaj: Strona głównaO szkole

Kolejny Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo!!!

29 maja 2014 r. Dolnośląski Kurator Oświaty – p. Beata Pawłowicz decyzją Komisji Konkursowej przyznała naszej szkole kolejny Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.Certyfikat- logo

Dokument ten świadczy o tym, że system działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa w Gimnazjum im. M. Rataja został oceniony i uznany jako spełniający standardy jakości i efektywności.

Certyfikat został przyznany szkole do dnia 31 maja 2017 r.

Aby spełnić wymagania zawarte w regulaminie konkursu należało wykonać szereg zadań:

Czytaj więcej: Kolejny Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo!!!

Nasze gimnazjum - SZKOŁĄ MATEMATYCZNYCH INNOWACJI!

Szkoła matematycznych InnowacjiNasza szkoła wprowadziła innowację pedagogiczną o nazwie „MATEMATYKA INNEGO WYMIARU, którą realizował przez 2 lata zespół nauczycieli w składzie Aleksandra Nogała, Joanna Osio, Bożena Szymanowicz, Joanna Zazulczak, Anna Wołoszyn. Przedsięwzięcie to zostało zgłoszone do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Program opierał się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, gier strategicznych, a także wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy uczestnikami projektu. Każdy uczeń uzyskał dostęp do nowoczesnych materiałów dydaktycznych, a także prywatne konto na portalu internetowym.

Czytaj więcej: Nasze gimnazjum - SZKOŁĄ MATEMATYCZNYCH INNOWACJI!

Panie Joanna Osio i Anna Wołoszyn- nauczyciele "Złotych SÓW 2013"

201326 czerwca w Krynicznie odbyła się Gala Złote SOWY 2013. Tytuł „SPORTOWA SZKOŁA - LAUREAT „ZŁOTA SOWA” POWIATU TRZEBNICKIEGO” otrzymało w tym roku szkolnym nasze gimnazjum. Wyróżnienia zostały przyznane na podstawie kryteriów określonych w regulaminie przyznawania powiatowych wyróżnień Złota Sowa dla: wybitnie uzdolnionych uczniów, wielokrotnych laureatów konkursów, zawodów, nauczycieli-opiekunów, szkół przygotowujących uzdolnionych uczniów powiatu trzebnickiego. Tytuł „Nauczyciel Złotych Sów 2009” otrzymali nauczyciele naszego gimnazjum p. Joanna Osio i Anna Wołoszyn, a wśród gimnazjalistów wyróżniona został nasza uczennica Karolina Zazulczak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Panie Joanna Osio i Anna Wołoszyn- nauczyciele "Złotych SÓW 2013"

Jesteśmy szkołą Odkrywców Talentów

Obecny rok szkolny został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej, Katarzynę Hall, Rokiem Odkrywania Talentów. Zdolności, zainteresowania, możliwości poszczególnych uczniów są różne. Różnym dzieciom potrzebne są różne drogi edukacyjne. Misją szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności.(MEN) Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie znalazło się w gronie szkół, którym Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest szkołom, które szczególny sposób odkrywają, promują i wspierają uzdolnienia dzieci i młodzieży. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej, systematycznej pracy obu szkół z uczniami zgodnie z zasadą, że każde dziecko jest zdolne. Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie znalazło się na ogólnopolskiej MAPIE SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW.

E-learning

Nasze gimnazjum jest jedną z pierwszych szkół, w której tak modne ostatnio uczenie na odległość za pośrednictwem sieci internetowej (czyli tzw. e-learning) staje się standardem. Od kilku lat mamy własną platformę Moodle, gdzie prowadzone są kursy w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Podłączona do naszej szkolnej strony internetowej platforma e-learningowa pozwala sprawnie komunikować się nauczycielom i uczniom. Uczniowie wykonują umieszczone na platformie zadania i przesyłają je do sprawdzenia nauczycielom. Tą samą drogą otrzymują też informację zwrotną.

Czytaj więcej: E-learning

Strona 1 z 5

Początek strony