Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyJęzyk niemieckiProjekt "Matura w gimnazjum"

Projekt "Matura w gimnazjum"

3cMiło nam poinformować, że klasa dwujęzyczna 3C zdała maturę z języka niemieckiego. Wprawdzie jeszcze nie tę, której wynik umieszczony jest na świadectwie dojrzałości, ale mimo wszystko... prawdziwą maturę próbną z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

Stało się to w ramach działań podsumowujących trzyletnią pracę uczniów i nauczycieli języka niemieckiego, a celem tych działań było umożliwienie uczniom i ich rodzicom uzyskania możliwie szerokiej informacji zwrotnej na temat poziomu językowego naszych przyszłych absolwentów.

Uczniowie napisali prawdziwy test maturalny, który następnie został oceniony przez nauczyciela z uprawnieniami egzaminatora maturalnego zgodnie z obowiązującymi kryteriami.

Wyniki tej diagnozy są bardzo dobre. Zdecydowana większość naszych gimnazjalistów (90%) przekroczyła wymagany próg 30%, czyli ... zdała maturę. Warte podkreślenia jest także to, że wielu z diagnozowanych uczniów zaczynało naukę języka niemieckiego dopiero w naszym gimnazjum, czyli osiągnęli oni poziom językowy od 0 do B1 w trzy lata!

Taki wynik potwierdza skuteczność metody dwujęzycznej w nauczaniu języków obcych i celowość działań podejmowanych w ubiegłych latach przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Dwujęzycznych w celu konsekwentnego rozszerzania oferty dwujęzycznej w Żmigrodzie. Pozostaje jedynie żałować, że nauczanie dwujęzyczne w Żmigrodzie przestanie istnieć wraz z wygaszeniem ostatniej klasy gimnazjalnej w roku 2019.

Naszym trzecioklasistom pozostaje w dobrych nastrojach czekać na wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt "Matura w gimnazjum" koordynowany był przez nauczycieli języka niemieckiego: Katarzynę Kolebuk, Martę Judzińską i Roberta Kolebuka.

 

Katarzyna Kolebuk

===============

3c

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony