Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyJęzyk niemieckiSzkolny konkurs wiedzy o Austrii

Szkolny konkurs wiedzy o Austrii

Eliminacje szkolne II Powiatowego Konkursu o Krajach Niemieckojęzycznych dla Gimnazjalistów – rozstrzygnięte! Dnia 9 marca br. odbył się w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie szkolny etap „II Powiatowego Konkursu o Krajach Niemieckojęzycznych”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z rozwiązaniem niemieckojęzycznego zestawu konkursowego obejmującego zakres wiadomości z geografii, polityki, tradycji oraz kultury i sztuki Austrii, składającego się z pytań zamkniętych (typu prawda / fałsz, zadań wielokrotnego wyboru, dopasowywanie fragmentów) oraz jednego zadania otwartego - krótkiej wypowiedzi pisemnej zachęcającej do zwiedzenia Austrii.

 

Laureatami konkursu zostali:
Joanna Kowal z klasy Ie (dwujęzycznej) zajmując I miejsce
Gracjan Rudnicki z klasy IIc (dwujęzycznej) zajmując II miejsce
Aleksandra Pytlińska z klasy IIc (dwujęzycznej) zajmując III miejsce.

Powyżsi Laureaci, za których już dziś trzymamy kciuki, będą reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym 15 kwietnia br. w Gimnazjum im. Polskich Profesorów Lwowskich w Pęgowie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia!

Uczniów do konkursu przygotowały: Joanna Lisiak (język niemiecki, wiedza o kulturze), Katarzyna Waryas-Kolebuk (język niemiecki, geografia), Marta Judzińska (język niemiecki, historia).

Trójka laureatów przygotowuje się obecnie pod okiem Joanny Lisiak do kolejnego etapu konkursu. Trzymamy za nich kciuki!

Joanna Lisiak

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony