Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyJęzyk niemieckiPodsumowanie programu "Odkrywając Niemcy"

Podsumowanie programu "Odkrywając Niemcy"

W dniu 10.11.2014 w siedzibie DODN we Wrocławiu odbyło się podsumowanie projektu "Odkrywając Niemcy" w których w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła niemieckojęzyczna klasa bilingwalna Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie. W projekcie uczestniczyło 12 szkół z województwa dolnośląskiego chcących z jednej strony podnosić poziom kształcenia z języka niemieckiego zaś z drugiej wprowadzać do procesu elementy nauczania bilingwalnego (CLIL).

Wśród uczestniczących w programie szkół Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie wyróżniał się zdecydowanie największym doświadczeniem na obszarze nauczania bilingwalnego. Z przyjemnością jednak odnotowaliśmy fakt rosnącego zainteresowania tą metodą wśród nauczycieli i uczniów szkół dolnośląskich. 

Realizacja projektu "Odkrywając Niemcy" trwała cały tydzień i obejmowała treści wszystkich przedmiotów nauczanych w danej klasie. Dzięki profesjonalnym materiałom przygotowanym przez Fundację Daetz, możliwe było przeprowadzenie wszystkich lekcji z użyciem elementów językowych i krajoznawczych dotyczących Niemiec i krajów niemieckojęzycznych.

Na spotkaniu podsumowującym przedstawiciele Fundacji Daetz w obecności dyrektorów szkół, przedstawicieli urzędu marszałkowskiego oraz pracowników wrocławskiego DODN dokonali ewaluacji projektu na podstawie własnych obserwacji oraz na podstawie informacji zwrotnych zebranych w szkołach. Szkolnym koordynatorom zostały wręczone certyfikaty i dyplomy.

Faza pilotażowa projektu została tym samym zakończona. Materiały wypracowane przez uczestników projektu pozostają nadal do dyspozycji zainteresowanych szkół, które mogą bezpłatnie z nich korzystać i implementować program w swoich klasach.

Zespół Szkół Dwujęzycznych planuje w bieżącym roku szkolnym wprowadzenie modułu o Niemczech w dwóch bilingwalnych oddziałach niemieckojęzycznych - w gimnazjum oraz w liceum.

Szkolnym koordynatorem realizacji programu jest Robert Kolebuk

================

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony