Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyJęzyk niemieckiEuropejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

W piątek (25.09.2015) zajęcia w Zespole Szkół Dwujęzycznych podporządkowane były prawie wyłącznie tematyce języków obcych. Właśnie we wrześniu obchodzony jest co roku Europejski Dzień Języków, a w jego obchody włączają się szkoły w całej Europie.  

 

Nasza szkoła także postanowiła w tym dniu mocniej zaakcentować fakt, że nauczanie języków obcych jest dla nas bardzo istotne. Zamiast tradycyjnych lekcji zorganizowaliśmy dla klas I i II warsztaty językowe, na których uczniowie mogli poznać piosenki, tańce i ciekawostki językowe i krajoznawcze związane z krajami europejskimi.

Warsztaty prowadzili nasi nauczyciele: Marta Judzińska-Fukiet, Katarzyna Waryas-Kolebuk, Joanna Lisiak, Joanna Kubiak, Maciej Kelner i Grzegorz Adamowicz.

Po warsztatach wszyscy ich uczestnicy spotkali się w hallu szkoły, gdzie nastąpiło podsumowanie części warsztatowej. Uczniowie mogli teraz publicznie zaprezentować, czego nauczyli się podczas warsztatów. Hall szkoły rozbrzmiewał tańcami, śpiewem i zabawą w różnych językach. 

Prezentowane były także filmy podkreślające wagę znajomości języków obcych w dzisiejszej wielokulturowej Europie. Podsumowanie prowadzili Marta Hołowicka i Robert Kolebuk.

Na szczególną uwagę zasługuje film nakręcony przez nauczycieli naszej szkoły, w którym przedstawiają się oni w wielu europejskich językach, wśród których były oczywiście angielski i niemiecki, ale także grecki, włoski, francuski, hiszpański, turecki, czeski, rosyjski i ... łacina. Film można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube.

::: NASZ KANAŁ NA YOUTUBE :::

W czasie podsumowania ogłoszono także wyniki na najlepszy plakat związany z krajami niemieckojęzycznymi i anglojęzycznymi. Wygrały go trzy klasy: 2A, 2C i 2D.

========================================

::: GALERIA ZDJĘĆ :::

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony