Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyJęzyk niemieckiPodsumowanie projektów filmowych

Podsumowanie projektów filmowych

podsumowanieProdukcja filmów jest już mocno zakorzenioną tradycją naszej szkoły. Na naszym szkolnym kanale YouTube opublikowaliśmy już ponad sto filmów dokumentujących życie i pracę naszej szkoły. Przypomnijmy sobie projekty filmowe zrealizowane w trakcie tego roku szkolnego przez uczniów pod kierunkiem pana Roberta Kolebuka.

Rok szkolny tradycyjnie rozpoczęliśmy od projektu, w którym uczniowie klas pierwszych gimnazjum przedstawiali się przed kamerą. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z językiem niemieckim i pierwszy występ przed kamerą, ale wszyscy poradzili sobie świetnie!

Uczniowie Liceum Dwujęzycznego wykorzystali szkole atelier fotograficzne i zrealizowali projekt „Die Deutschen”, który był filmową adaptacją wiersza niemieckiego poety Rudolfa Otto Wiemera. Technicznym wyzwaniem było to, że cały film kręcony był jednym ujęciem kamery.

W ramach zajęć informatyki realizowaliśmy także filmy wykorzystujące metodę dwujęzyczną. Oto fragment filmu „Im Modegeschäft“ czyli w sklepie odzieżowym. Wszystkie fazy projektu były realizowane samodzielnie przez uczniów.

W czasie trwania roku szkolnego dokumentowaliśmy także życie i pracę naszej szkoły. Przykładem takiego dokumentu niech będzie film nakręcony podczas dyskoteki otrzęsinowej. Tak się bawi Rataj!

Do tradycji naszej szkoły należą już życzenia, które składamy sobie przed kamerą. W tym roku składaliśmy je sobie w Dniu Życzliwości oraz na Boże Narodzenie.

 

Do naszych projektów staramy się zawsze zaprosić ludzi spoza naszej szkoły. Dzięki temu nasze projekty są ciekawsze i bardziej kolorowe. Tak było podczas Dnia Otwartych Drzwi, kiedy wspólnie z rodzicami i uczniami szkół podstawowych recytowaliśmy „Lokomotywę” Tuwima.

Do wypowiedzi na temat wolności zaprosiliśmy przedstawicieli władz miasta oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Był to film zrealizowany we współpracy ze stowarzyszeniem „Zielony Bazyliszek”.
 

Do udziału w jednym z projektów udało nam się zaprosić nawet kolegów z gimnazjum w Bargteheide podczas wizyty z wymianą uczniowską. Przy ich udziale recytowaliśmy wiersze polskich poetów – my po polsku, oni po niemiecku.  


Wszystkie zaprezentowane tutaj filmy można obejrzeć na szkolnym kanale Youtube. Podczas kręcenia tych filmów nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy. Umiemy:

  • planować i realizować projekty w zużyciem technologii informacyjnych,
  • pracować w grupie,
  • prezentować nasze umiejętności językowe i artystyczne przed kamerą,
  • kreatywnie wykorzystywać dostępny sprzęt.

W przyszłym roku szkolnym na pewno też będziemy kręcić filmy. Przyłączcie się do nas i kręćcie je z nami.

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony