Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyHistoriaPoczet sztandarowy na uroczystej Mszy Świętej z okazji Dnia Sybiraka.

Poczet sztandarowy na uroczystej Mszy Świętej z okazji Dnia Sybiraka.

17 września 2017 r.  poczty sztandarowe Koła Sybiraków i  naszego gimnazjum   uczestniczyły  w uroczystej Mszy Św. z okazji Dnia Sybiraka.
17 września to bardzo ważna data dla Polaków – w 1939 roku ZSRR dokonał zbrojnej napaści na Polskę. Ponadto, tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka, podczas którego przypominane są losy zesłańców. Dyrekcja,  Grono Pedagogiczne, Pracownicy  oraz Uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych  w Żmigrodzie złożyli Sybirakom życzenia:
"Losy Polaków naznaczone są dramatami, ciężkimi etapami naszej historii. Pokazują jednak jak niezłomnymi potrafimy być.
Syberia, nam, młodemu pokoleniu kojarzy się już tylko z przekazem historyków, opowieściami kogoś z rodziny, którzy przeżyli tamte koszmarne lata spędzone na "nieludzkiej ziemi". Jesteśmy pewni, że Wasze cierpienia na zesłaniu, to nie tylko zmarnowana młodość. Tamte przeżycia to Wasza siła, która nam, młodym daje doping do działania przeciwko  okrucieństwu i niesprawiedliwości.    
Z okazji Dnia Sybiraka z największym szacunkiem pragniemy w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Dwujęzycznych  złożyć wszystkim członkom Koła Sybiraków w Żmigrodzie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz miłości i troski najbliższych.
Nigdy o sile Waszego charakteru nie zapomnimy.
Dziękujemy!"

23 s4 s5 s6 s

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony