Wyniki konkursu Wrzuć kurs! - edycja VII

Miło mi poinformować, iż w VII edycji konkursu „Wrzuć kurs”, organizowanego w ramach projektu Uczeń online nagrodzono następujących uczniów z naszej szkoły:

  • Karolina Zazulczak kl. 3B – nagroda główna
  • Alicja Bagińska  kl. 3B – nagroda dodatkowa WYRÓŻNIENIE
  • Radosław Zazulczak kl. 2B – nagroda dodatkowa WYRÓŻNIENIE

Nagrodzonym gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do nauki matematyki i biologii z wykorzystaniem kursów opublikowanych przez naszych uczniów na platformie supermemo.net

  •  Karolina Zazulczak z klasy 3B przygotował kurs na konkurs pn „Jak jesteśmy zbudowani? Cz.3 Genetyka”. Wykonanie kursu zajęło mnóstwo czasu. Niemal na każdym slajdzie umieściła własne nagrania dźwiękowe.  W rozdziale „Dziedziczenie cech” znajduje się, samodzielnie wykonany,  film pn. „Jak zrobić krzyżówkę genetyczną?” Kurs podzieliła na 8 rozdziałów: Jak jesteśmy zbudowani? , Czym jest genetyka?, Nośnik informacji genetycznej, Przekazywanie materiału genetycznego, Odczytywanie informacji genetycznej, Dziedziczenie cech, Dziedziczenie płci u człowieka, Mechanizm dziedziczenia cech u człowieka, Mutacje. Pod każdym rozdziałem znajdują się ćwiczenia sprawdzający wiedzę z prezentowanego materiału. Na końcu kursu Karolina umieściła test, składający się z 12 zadań, sprawdzający wiedzę z całego materiału dot. genetyki. Wykorzystała w swoich ćwiczeniach różnorodne narzędzia udostępnione na platformie supermemo.net. link do kursu  --> http://www.supermemo.net/course/89345

  • Alicja Bagińska z klasy 3B przygotowała bardzo ciekawy i trudny kurs z matematyki pn "Radzje liczb". W kursie opisała liczby: naturalne, całkowite, wymierne, rzeczywiste, parzyste, odwrotne, pierwsze, złożone, doskonałe, bliźniacze, Fermata, trójkątne, palindromiczne oraz złotą liczbę. Przygotowała samodzielnie animowany obrazek z Sitem Eratostenesa. Świetnie dobrała zadania ćwiczeniowe do każdej prezentacji. POLECAM kurs wszystkim zainteresowanym matematyką! link do kursu --> http://www.supermemo.net/course/90263

Sitem Eratostenesa

  • Radosław Zazulczak z klasy 2B w kusrsie pn. „Układ oddechowy” omówił:  Budowę i rolę układu oddechowego, Mechanizm wymiany gazowej, Oddychanie wewnątrzkomórkowe, Higiena i choroby układu oddechowego. Na końcu umieścił test, składający się z 14 pytań, sprawdzający wiedzę kursanta. W kursie wykorzystał wiele własnych fotografii. link do kursu --> http://www.supermemo.net/course/88459
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony