Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneSpływ kajakowy - w poszukiwaniu roślin inwazyjnych

Spływ kajakowy - w poszukiwaniu roślin inwazyjnych

W dniach 31 maja i 1 czerwca grupa młodzieży z klasy IIa realizująca projekt „Ekologia” pod opieką p .Jadwigi Syrko-Bolaczek i p. Bożeny  Szymanowicz udała się na spływ kajakowy w celu poszukiwania roślin inwazyjnych w dolinie rzeki Barycz i kanale Młynówka.
Na początku płynąc Baryczą z Milicza do Sułowa znaleźliśmy duże skupiska bardzo  ekspansywnych roślin inwazyjnych: rdestowce, kolczurkę, niecierpka drobnokwiatowego i  nawłocie.

 


Drugiego dnia płynąc kanałem Młynówka z Sułowa do Rudy Sułowskiej podziwialiśmy przepiękną roślinność otaczającą kanał, nie brakowało tu gatunków chronionych: kosaćców, grążeli i innych. Niestety gatunki inwazyjne: niecierpek drobnokwiatowy, kolczulka,  nawłocie  i robinie akacjowa, pojawiały się coraz częściej na terenie kanału, wypierając  gatunki rodzime.
 Wszystko skrupulatnie zbieraliśmy i oznaczaliśmy,  zapisywaliśmy współrzędne za pomocą GPS oraz fotografowaliśmy.  Mieliśmy okazję zaobserwować skutki działania bobrów: podgryzione drzewa, kopczyki.
Wycieczka dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń. Udowodniliśmy sobie, że realizując projekt możemy nie tylko nabywać nowych umiejętności i poszerzać swoją wiedzę, ale również wspaniale się bawić się. To niesamowita frajda!
Wszyscy wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!
Andżelika Golicz kl. IIa

>>> Galeria fotografii<<<

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony