Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneDolnośląska e-szkoła - Małe zmiany, Wielka Szkoła

Dolnośląska e-szkoła - Małe zmiany, Wielka Szkoła

Najnowszy projekt koszulki Gabrysia  Szkodzińskiego z klasy 3B ujrzał światło dzienne. Koszulka adresowana jest do fanów Dolnośląskiej Platformie Edukacyjnej – Fronter ;-)Od 2008 roku nauczyciele: Aleksandra Nogała, Joanna Osio, Jadwiga Syrko-Bolczek,  Bożena Szymanowicz,  Alicja Osio i Anna Wołoszyn realizowali projekt współfinansowany z Europejskich Funduszy Społecznych „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w edukacji”. Efektem udziału w projekcie jest możliwość korzystania z platformy edukacyjnej Fronter. W ramach komponentu "Dolnośląska e-szkoła" otrzymaliśmy sprzęt komputerowy do jej obsługi oraz urządzenia dostępowe do dziennika elektronicznego.

Pozyskany sprzęt to:


-    pracownia interaktywna max, w której skład wchodzi tablica interaktywna z projektorem i komputerem przenośnym oraz bezprzewodowym tabletem, wizualizerem i systemem szybkiej odpowiedzi dla 30 uczniów TESTICO,
-    pracownia z 14 komputerami przenośnymi dla uczniów z szafą mobilną do ich przechowywania,
-    5 komputerów przenośnych do sal lekcyjnych,
-    komplet urządzeń peryferyjnych służących do obsługi dziennika elektronicznego.

Koszty sprzętu komputerowego przekazanego szkole oraz urządzeń  do obsługi dziennika elektronicznego to ponad 90 000 zł.

Ambicją autorów programu jest to, aby platforma stała się nowym środkiem komunikacji pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami.  

Frontera używa ponad 5 milionów uczniów, studentów  i ich nauczycieli w Europie. Ta norweska platforma edukacyjna jest wirtualnym środowiskiem nauczania – uczenia się, pracy własnej i zespołowej, tworzenia i wykorzystywania materiałów edukacyjnych. Dzięki Fronterowi możliwe jest „odchudzenie” lekcji z treści, które pod postacią informacji, zdjęć czy animacji nauczyciel może umieścić w wirtualnym świecie, a każdy z uczniów w każdej chwili do nich dotrzeć. To ma sprawić, że zajęcia będę  znacznie ciekawsze, a nauczyciel będzie miał  więcej czasu na indywidualną pracę z młodzieżą.  Fronter wychwyci plagiaty i wskaże źródło cytowanych fragmentów prac . Możliwości jest mnóstwo. Bo platforma zawiera aż 90 różnych narzędzi, to od nauczycieli i uczniów będzie zależało, jak je wykorzystają. Mini portale edukacyjne w każdej szkole, wymiana doświadczeń z innymi szkołami, kółka zainteresowań online – to tylko niektóre możliwości, które dostępne będą dla uczniów dzięki Dolnośląskiej Platformie Edukacyjnej.

Obecnie nauczyciele uczestniczą w cyklu wideokonferencji na platformie edukacyjnej FRONTER, gdzie uzyskują umiejętności obsługi nowego narzędzia w pracy z uczniami.  Uczniowie wykonują zadania, gromadzą materiały, rozwiązują testy, biorą udział w dyskusjach.

Nowinka:
Najnowszy projekt koszulki Gabrysia  Szkodzińskiego z klasy 3B ujrzał światło dzienne. Koszulka adresowana jest do fanów Dolnośląskiej Platformie Edukacyjnej – Fronter ;-)

Najnowszy projekt koszulki Gabrysia  Szkodzińskiego z klasy 3B ujrzał światło dzienne. Koszulka adresowana jest do fanów Dolnośląskiej Platformie Edukacyjnej – Fronter ;-)

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony