Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneSzlifowanie diamentów

Szlifowanie diamentów

28.11.2011r. rozpoczęto projekt z Europejskiego Funduszu Społecznego "Szlifowanie Diamentów".

Potrwa aż do wiosny 2013 roku. Wśród tych "diamentów" znajduje się uczennica gimnazjum- Agnieszka Staśkiewicz z kl. 3a, oraz jej brat, a zarazem absolwent naszego gimnazjum, obecnie uczeń XIII LO we Wrocławiu- Tomek Staśkiewicz.

Oto relacje Agnieszki i Tomka:

Jedziemy na ustalone wcześniej miejsce zostawić bagaże. Nie wiemy, kogo tam spotkamy, ani też w jaki sposób i przez kogo dokładnie zostaniemy "oszlifowani".
Uczestniczyliśmy w ciągu 6 dni na 23 godzinach wykładów z różnych dziedzin, ale oczywiście powiązanych z informatyką, zaczynając od systemów i zabezpieczeń banknotów, uczestniczeniu w 4 godzinach integracji wewnątrz grupy (20- osobowa: 3 dziewczyny, 17 chłopaków) poszliśmy do teatru współczesnego, na sztukę W. Szekspira "Kupiec Wenecki". Może nie będę streszczać rozgrywanych tam wydarzeń, gdyż zawsze można znaleźć streszczenie i recenzję w internecie.
Boogie Hostel
Ten hostel znajduje się na ulicy Ruskiej we Wrocławiu. 
Całą grupą zajeliśmy różnoosobowe pokoje.
Na ten przykład Tomek zakwaterował się z wybitnie uzdolnionym uczniem Oławskiego LO Marianem Sobczyk, który jest koordynatorem Ogólnopolskich Oławskich Dni Informatyki (na które zostaliśmy zaproszeni)
Bar MiszMasz
co wieczór chodziliśmy do tego baru na kolację.
Wspólna atmosfera zacieśniała więzi między nami (jeden z wielu przykładów: podryw na rodzynki)
Politechnika Wrocławska na Wydziale Informatyki i Zarządzania.
Odbyło się tutaj wiele ciekawych wykładów.
Z profesorem D. Koniecznym omówiliśmy notację asymptotyczną, poruszyliśmy zagadnienia algorytmiki i jej zastosowania w życiu,logarytmy, programowanie w języku C++, problemy stopnia P, NP oraz NP- zupełne (małpia układanka).
Natomiast z prof. Nadzwyczajnym Z. Mazutem poruszyliśmy zagadnienie mantysy i cechy, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat systemów liczbowych, obliczania całek, schematów blokowych algorytmów.
Następny prof. poruszył zagadnienia z dziedziny szyfrowania zabezpieczeń oraz kryminalistyki powiązanej z informatyką. Wszyscy sprawdzaliśmy własne dokumenty i banknoty, czy nie są fałszywe.
Prof. J. Drapała, a my z nim, zaprogramowaliśmy roboty za pomocą specjalistycznych programów do wszelakich rozwiązań: układania Kostki Rubika, samochodu zdalnie sterowanego, robota który porusza się po wyznaczonym torze oraz walki robotów.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny zjazd, który odbędzie się pod koniec stycznia.
Agnieszka Staśkiewicz i Tomasz Staśkiewicz.
_______________________________________________________________________________
Jeden z wielu kawałów od naszych profesorów z informatyki: http://www.ii.pwr.wroc.pl/~koniecz/kawaly/genesis.kawal.txt - jak stworzono świat według informatyków.
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony