Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneWarsztaty dla uczniów (Erasmus+)

Warsztaty dla uczniów (Erasmus+)

IMAG443221 czerwca odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez europejskich wolontariuszy stowarzyszenia "Semper Avanti". Warsztaty prowadzone były w języku angielskim, a ich realizacja miała związek z projektem "Szkoła aktywnych obywateli" (School of active citizens) w ramach programu "Erasmus+", w którym to projekcie nasza szkoła uczestniczy we współpracy z innymi szkołami i stowarzyszeniami europejskimi.

Warsztaty prowadzone były przez cztery sympatyczne wolontariuszki z Włoch, Mołdawii i Niemiec, a językiem warsztatów był język angielski. Opiekę ze strony szkoły nad uczniami sprawowała oraz w tłumaczeniu pomagała Katarzyna Kolebuk.

Prowadzące zaczęły od gier i zabaw w hallu głównym szkoły, podczas których uczestnicy warsztatów mieli przetestować swój poziom umiejętności pracy w grupie oraz poziom komunikacji z pozostałymi uczestnikami warsztatów.

Następnie zajęcia przeniosły się do klasy, gdzie dokonano analizy pierwszej części warsztatów, a następnie rozmawiano na temat potrzeby komunikacji podczas wykonywania zadań grupowych.

Ostatnia część warsztatów poświęcona była idei wolontariatu europejskiego. Uczestnicy dowiedzieli się z najlepiej poinformowanego źródła, jak można aplikować na wolontariat, jakie są wymagania i jakie zadania musi wykonywać wolontariusz.

Rozmawiano także o obszarach działalności organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji itp) w Polsce oraz innych krajach europejskich.

Na koniec wymieniliśmy się kontaktami oraz - obowiązkowo - zapozowaliśmy do wspólnego zdjęcia.

Katarzyna Kolebuk

===============================

IMAG4387

 

IMAG4389

 

IMAG4392

 

IMAG4398

 

IMAG4399

 

IMAG4401

 

IMAG4418

 

IMAG4426

 

IMAG4422

 

IMAG4432

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony