Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneWizyta w Urzędzie Gminy (Erasmus+)

Wizyta w Urzędzie Gminy (Erasmus+)

DSC 09379 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie uczestniczący w projekcie "Szkoła Aktywnych Obywateli" (School of Active Citizens) odwiedzili Urząd Gminy w Żmigrodzie. Pracownicy niektórych referatów opowiedzieli nam o swojej pracy.

Poznaliśmy strukturę działania Urzędu Stanu Cywilnego, dzięki panu Piotrowi Pruszkowskiemu zobaczyliśmy zdjęcia rynku żmigrodzkiego sprzed II Wojny Światowej i poznaliśmy plany remontowe. Kierownik referatu nieruchomości, pan Artur Knapik opowiedział nam o planowaniu przestrzennym gminy Żmigród, od pana Wiesława Krasa – kierownika referatu ochrony środowiska dowiedzieliśmy się o odpadach komunalnych, czy przemysłowych, a pani Edyta Grzyblewska z biura promocji opowiedziała m.in. o mieście partnerskim Bargteheide. Natomiast pani Edyta Cłapka z USC namawiała do ślubu w plenerze ;-) Młodzież była bardzo zainteresowana losem porzucanych psów w gminie Żmigród i uzyskała wiele informacji na ten temat od pana Wiesława Krasa.

 

Katarzyna Kolebuk

======================

Relacja uczennicy klasy 3C Wiktorii Pawlickiej:

"W dniu 9 czerwca 2017 roku nasze dwie klasy dwujęzyczne - 3c oraz 2e - odwiedziły Urząd Miejski w Żmigrodzie. Spotkanie odbyło się w związku z projektem unijnym, w którym nasza szkoła uczestniczy we współpracy ze stowarzyszeniem "Semper Avanti" oraz szkołami z innych państw unijnych.
Na samym początku przywitała nas sekretarz naszej gminy, pani Joanna Monastyrska. Następnie kilku pracowników opowiadało nam jaki mają udział w naszym życiu i co dla nas robią.
Opowiadanie o swojej pracy zaczęła Pani Edyta Cłapka. Pani Edyta jest kierownikiem USC. Z dużym zaangażowaniem opowiadała nam, że tak naprawdę Urząd Stanu Cywilnego jest bardzo ważny w naszym życiu. To tam zostaliśmy zameldowani w naszych domach, zgłoszeni po narodzinach, to tam wyrabiamy nasze dokumenty oraz tam kiedyś będziemy musieli zgłosić zawarcie związku małżeńskiego.
Następnie słuchaliśmy o pracy w Referacie Inwestycji Rozwoju Lokalnego. Pan opowiadał nam o najbliższych planach na zmiany i nowości w naszej gminie. Pokazał nam też projekt na nowy rynek.
W Referacie Rolnictwa i Ochrony Środowiska, dowiedzieliśmy się bardzo cennych informacji na temat bezdomnych zwierząt. Jest to smutne, że ludzie tak traktują najlepszych przyjaciół. Cenną informacją była wiadomość, że w naszym mieście, gmina dba w pewien sposób o zwierzaki. Pieski najczęściej zanim trafią do schroniska, zdążą znaleźć nowy dom.
W Referacie Architektury i Gospodarki Nieruchomościami  mogliśmy sprawdzić co znajdowało się w naszych kamieniczkach lub czy w ogóle istniały w roku 1935.
Na końcu posłuchaliśmy o Biurze Promocji i Współpracy Zagranicznej. Jest to komórka zajmująca się różnymi ulotkami czy plakatami promującymi naszą gminę. Zajmuje się też współpracą z naszym miastem partnerskim w Niemczech- Bargteheide.
Na koniec każdy dostał drobny upominek. Myślę, że udanie się do urzędu było genialnym pomysłem. Jestem pewna, że każdy czymś się zainteresował i na pewno coś zapamiętał.

====================================

DSC 0886

 

DSC 0889

 

DSC 0905

 

DSC 0907

 

DSC 0909

 

DSC 0914

 

DSC 0902

 

DSC 0889

 

DSC 0927

 

DSC 0937

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony