Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneWizyta w Urzędzie Marszałkowskim (Erasmus+)

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim (Erasmus+)

 DSC04238 czerwca br. grupa uczniów z Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie realizowała kolejne punkty projektu „Szkoła aktywnych obywateli” (School of Active Citizens) w ramach unijnego programu „Erasmus+”. Celem wizyty był Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

Goszczeni byliśmy przez pełnomocnika Marszałka ds. Młodzieży pana Krystiana Ulbina. Zaproszono nas do sali konferencyjnej, gdzie młodzież poznała strukturę urzędu i zakres obowiązków poszczególnych pracowników. Nasi uczniowie pochwalili się istnieniem Rady Młodzieżowej w Żmigrodzie i jej działalnością, a pan pełnomocnik wyraził nadzieję na ściślejszą współpracę z radą. Młodzież była również zainteresowana kwalifikacjami, jakie należy posiadać, aby pracować w urzędzie. Po spotkaniu w sali konferencyjnej, zwiedziliśmy gabinet Marszałka i gabinety jego pełnomocników.

 

K. Kolebuk

================
Relacja uczennicy klasy 3C Wiktorii Pawlickiej:

"Dnia 8 czerwca 2017 roku klasa 3c zawitała wraz z Panią Katarzyną Kolebuk oraz Panią Martą Judzińską w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Po urzędzie oprowadzał nas pewien bardzo miły pracownik, który na co dzień współpracuje z młodzieżą. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, skąd biorą się pieniądze na różne rozbudowy naszych miast i wsi, na inwestycje takie jak Orlik. Jako inwestor musimy mieć 1/3 kwoty, następną część daje nam Państwo, a ostatnią Unia. Są to całkiem przydatne informacje, bo warto wiedzieć z czego korzystamy i dzięki komu to mamy.
Dowiedzieliśmy się też co ile odbywają się obrady sejmiku i ile trwa kadencja sejmiku wojewódzkiego. Odwiedziliśmy także różne gabinety, w których co dzień czeka mnóstwo ważnych spraw na pracowników. Z moich obserwacji praca w Urzędzie Marszałkowskim jest bardzo odpowiedzialna i nie należy do najłatwiejszych. Po zakończeniu zwiedzania, poszliśmy coś zjeść :)"

=================

 DSC0440

 

 DSC0441

 

 DSC0443

 

 DSC0444

 

 DSC0445

 

 DSC0447

 

 DSC0452

 

 DSC0453

 

 DSC0423

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony