Zajęcia edukacyjne w Multicentrum

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum wzięli  udział w zajęciach edukacyjnych  w Multicentrum w Jaworze w ramach realizacji projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”. Zajęcia w tym module obejmowały m. in. budowanie ruchomych konstrukcji z klocków K’NEX (roboty, samochody, mosty, wiatraki) oraz tworzenie własnych kompozycji muzycznych.


Podczas zajęć uczniowie mogli konstruować modele z klocków według instrukcji lub własnego pomysłu. Po zbudowaniu modeli uczniowie tworzyli programy komputerowe do sterowania nimi. Powstało wiele ciekawych budowli, które z użyciem odpowiedniego oprogramowania zostało wprowadzonych w ruch.
Świetną pracę wykonali wielbiciele muzyki, stając się m.in. autorami własnych kompozycji muzycznych tworzonych w programie "Dance eJay 7".
Po ciepłym posiłku, w drodze do autokaru, obejrzeliśmy urokliwy Rynek w Jaworze oraz Park Pokoju.
Pobyt w Multicentrum bardzo nam się podobał, dał wiele satysfakcji z tworzonych przez siebie zadań, docenionych przez pracowników Multicentrum. Szkoda że czas na naukę i zabawę w tym jakże ciekawym miejscu minął tak szybko.

Galeria zdjęć

Kompozycje muzyczne:

----------------------------

Relacje:

W dniu 12.09.2011r. grupa uczniów gimnazjum im. Macieja Rataja (klasa 3a i 3b) i Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego wybrała się na wycieczkę do multicentrum znajdującego się w Jaworze.
Wyruszyliśmy na naszą całodniową wycieczkę o godzinie 10.30 spod gimnazjum M. Rataja. Droga do Jawora była pełna pytań i zamysłów dotyczących multicentrum. Najczęściej padające pytanie to " Co będziemy tak robili? ". Nasi opiekunowie okazali się jednak obojętni na nasze prośby i do końca nie  uchylili nam choć rąbka tajemnicy. :)
Po dotarciu na miejsce przed naszymi oczami stanął budynek przypominający szkołę. I jak sie później okazało multicentrum znajdowało się zaraz obok gimnazjum. Przywitała nas bardzo miała Pani ( imienia niestety nie znam :( ) i krótko opowiedziała co możemy i będziemy robić w multicentrum. Zostaliśmy podzieleni na grupy "muzyków" i "majsterkowiczów". Ci pierwsi - "muzycy" udali się do sali z komputerami i narzędziami potrzebnymi do tworzenia muzyki. Natomiast "majsterkowicze" zostali zaproszeni do sali zabaw, która była bogata w różne pudełka z klockami. :) Obie grupy ciężko pracowały - "muzycy" tworząc wspaniałe utwory, a "majsterkowicze" piękne budowle z "magicznych" klocków. Po wyczerpujących zmaganiach nadeszła przerwa obiadowa, na którą wszyscy chętnie się udali. Gdy "oficjalnie" zakończyliśmy przerwę powróciliśmy do naszych sal, by kontynuować pracę. Na zakończenie i podsumowanie naszego pobytu w jakże ciekawym i fascynującym multicentrum zaprezentowaliśmy  wyniki naszej pracy. Po nagrodzeniu każdej pracy aplauzem i pożegnaniu się z pracownikami udaliśmy się na kolację i przechadzkę po Jaworze. O godzinie 18.00 zebraliśmy się na miejscu zbiórki, by wyruszyć w drogę powrotną do Żmigrodu.
Moim zdaniem była to jedna z najlepszych wycieczek w dziejach naszego gimnazjum! :)
Prosimy o więcej takich wyjazdów - Uczniowie :)

Opracowała
Julia T.

----------------------------

12 września pojechaliśmy na wycieczkę do Multicentrum w Jaworze. Robiliśmy tam konstrukcje z klocków (elementów) k-nex (czy jakoś tak) z silnikami, m.in. karuzelę, betoniarkę i wiatrak, a potem programowaliśmy je na komputerach tak, aby działały. Niektórzy też tworzyli muzykę na specjalnych programach. Później poszliśmy zwiedzać miasto - Jawor. Zobaczyliśmy np. park i rynek. Ogólnie Multicentrum jest bardzo ciekawym miejscem, w którym mogliśmy się dowiedzieć wielu rzeczy.

 

Sara M.

----------------------------

Dnia 12.09.2011 klasa 3a wraz z dwoma uczennicami klasy 3b, oraz uczniami z podstawówki wybrała się do Multi Centrum w Jaworze. Nauczyli się tam jak tworzyć prymitywne roboty z klocków, zasilane silniczkami elektrycznymi. Do każdego robota trzeba było utworzyć program, aby mógł się poruszać.
Tworzyli także własną muzykę i zapisywali ją w plikach.
Krótko mówiąc wycieczka była ciekawa i pouczająca.

Piotr B.

----------------------------

Dzisiaj o godzinie 10.30 wyjechaliśmy do  multicentrum w Jaworze. Podróż trwała około półtorej godziny ,ale i tak wszyscy super bawili się w autobusie.Po dojechani na miejsce można było wybrać sobie dwa rodzaje zabawy. Pierwszym było tworzenie muzyki ,a drugim robienie ruchomych zabawek z klocków.Po skończonych zajęciach wyruszaliśmy w miasto. Zwiedziliśmy kościół oraz rynek. W między czasie była przerwa na posiłek w pizzeri.Nasza podróż zakończyła się w Żmigrodzie o godzinie 20.00

Maciek P.

----------------------------

 

Share
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.