Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijnePo raz kolejny najlepsi

Po raz kolejny najlepsi

W piątkowe przedpołudnie 21 czerwca 2013r. przedstawiciele pierwszej grupy ekologicznej w składzie: Agnieszka Baji, Andżelika Golicz, Karolina Zazulczak, Tomasz Szymków wraz z opiekunem panią J.Syrko-Bolaczek, udali się na Uniwersytet Wrocławski po odbiór I nagrody w konkursie na najciekawszą prezentację problemu badawczego w ramach "projektu Ekologia" w roku szkolnym 2012/2013.

W konkursie wzięło udział wiele szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Nasza grupa ekologiczna już po raz drugi została oceniona najwyżej - zajęliśmy I miejsce. Praca została oceniona przez jury w składzie: Krystyna Kaczorowska - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Roksana Knapik - Karkonoski Park Narodowy, Grzegorz Społowicz - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Lucyna Zygmunt - Gimnazjum nr 24 Wrocław. Nagrodę w postaci dyplomu i statuetki z minerału wręczył nam prof. dr hab. Stanisław Staśka oraz dr Robert Tarka. Po oficjalnym wręczeniu nagród wysłuchaliśmy wykładu dr Wojciecha Śliwińskiego - "Jak powstaje ropa i dlaczego musi być droga?". Następnie udaliśmy się na dziedziniec uniwersytetu, gdzie płukaliśmy złoto, Karolinie udało się wypłukać niewielkie drobiny tego cennego kruszcu, oglądaliśmy modele termometrów i barometrów.

Projekt "Ekologia" przyczynił się do pogłębienia naszej wiedzy oraz wzbudził zamiłowania ekologiczne. Szkoda, że już się zakończył.

Andżelika Golicz, Karolina Zazulczak

>>>ZDJĘCIA<<<

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony