Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneProjekt "Ekologia"- zajęcia terenowe

Projekt "Ekologia"- zajęcia terenowe

EkologiaDnia 26 października grupy ekologiczne naszego gimnazjum pod opieką p. Jadwigi Syrko- Bolaczek i p. Agaty Julukowicz miały okazję uczestniczyć w zajęciach terenowych nad rzeką Sąsiecznicą, Zajęcia prowadził pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego.

Głównym celem zajęć było pobranie próbek do badań z trzech żywiołów: wody, gleby i powietrza.


Na początku pobieraliśmy próbki powietrza za pomocą profesjonalnego filtra. Glebę pobieraliśmy  za pomocą tzw. lasek. Zabezpieczaliśmy ją przed promieniowaniem słonecznym-przesypywaliśmy do ciemnych, szklanych butelek. Część próbek zabezpieczaliśmy w specjalnych lnianych workach.

Kolejnym naszym zadaniem był pobór wody z rzeki Sąsiecznicy – pobieraliśmy ją za pomocą czerpaka i przelewaliśmy do specjalnie oznakowanych butelek plastikowych. Badaliśmy jej pH, przewodność oraz właściwości fizyczne metodą organoleptyczną.
Zajęcia miały na celu nie tylko zapoznanie się z poborem próbek, ale także przekazanie ich do profesjonalnego laboratorium w celu wykrycia różnych zanieczyszczeń: metali ciężkich(ołów, kadm) , gazów (tlenek siarki (VI), azotu), pestycydów, bakterii i azotanów.


Zajęcia te były kolejnym miłym przeżyciem, miejscem zdobycia wiedzy i współpracy w sympatycznym towarzystwie.

Andżelika Golicz

>>> Fotografie<<<

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony