Zbryłowani, czyli ważna rola brył w naszym życiu

Projekt edukacyjny z matematyki „Bryły wokół nas” realizowany był w maju i czerwcu z grupą 1 kl. III. Głównym celem naszego projektu było pokazanie przydatności matematyki w życiu codziennym. Problem jaki mieli rozwiązać uczniowie, to: Gdzie wykorzystuje się graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe w życiu codziennym? Zapraszam do oglądnięcia wybranych prac trzecioklasistów, w których pokazują, że matematyka może być przyjemna, można się nią bawić, "spędzać" z nią wolne chwile.

Z radością nadmienię, że uczniowie tej grupy uzyskali wynik z egzaminu gimnazjalnego z matematyki średnio 64%, który jest wyższy od średniej w naszej gminie (40%), w Polsce (49) i województwie (47%)

Uwieńczeniem projektu stała się galeria brył w sali matematycznej naszej szkoły. Wykonane pomoce będą wykorzystywane na lekcjach matematyki.

Nauczyciel matematyki: Anna Wołoszyn

Galeria fotografii

 "Zbryłowani, czyli ważna rola brył w naszym życiu" (link)- prezentacja, obliczenia oraz piękne fotografie przygotowały: Adrianna Stępień, Alicja Bawolska, Emilia Tomaszewska, Martyna Kirpa, Paula Rajn

2016 06 22 bryly

Wybrane zadania autorskie trzecioklasistów

Zadanie Marceliny Korytkowskiej 3A

Zadania Pauliny Skrzypek 3A

Bryły wykonane przez Kacpra Wnuka

Zadania przygotowane przez Kacpra Wnuka klas 3C

Zadnia Dawida Januchty 3A

 

Fotografie z realizacji projektu

 Prezentacja Mileny Żyży, Oli Nowak, Bartka Jędry, Dawida Januchty

Prezentacja Pauli Rajn, Marceliny Korytkowskiej i Pauliny Skrzypek 3A

Praca Pauli Rajn "kula z kwiatów origami"

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony