III Gala Projektów Międzyszkolnych

27 stycznia w holu naszej szkoły odbyła się uroczysta Gala Projektów Międzyszkolnych, na której gościliśmy Pana Burmistrza Roberta Lewandowskiego oraz dyrektorów szkół podstawowych w Powidzku i Żmigrodzie.

Celem naszego spotkania było zaprezentowanie efektów pracy zespołów, które od listopada realizowały międzyszkolne projekty edukacyjne. Wespół z uczniami Zespołu Szkół Dwujęzycznych brali w nich udział uczniowie szkół podstawowych ze Żmigrodu, Radziądza, Korzeńska, Barkowa i Powidzka. Ich koordynatorami byli nauczyciele: Grzegorz Adamowicz, Joanna Lisiak, Grażyna Niemczynowska, Grażyna Łysikowska, Katarzyna Waryas-Kolebuk, Anna Hupa, Joanna Osio i Bożena Szymanowicz.

Zdjęcia

Tegoroczna Gala to już trzecia odsłona naszych projektów skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Z roku na rok bierze w nich udział coraz większa liczba uczniów, co utwierdza w przekonaniu, iż wspólne działanie zorientowane na rozwiązywanie problemów cieszy się uznaniem wśród naszych młodszych kolegów i koleżanek. Efekty pracy, które mogliśmy obserwować w czasie tegorocznej edycji, są potwierdzeniem korzyści, jakie płyną w stronę wszystkich stron zaangażowanych w realizację przedsięwzięć. Dowiodły one, iż współpraca między uczniami o różnym poziomie wiekowym może być owocna, a działanie oparte na wykorzystaniu metod aktywizujących jest najskuteczniejszym sposobem nauki.

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony