Bryły wokół nas - projekt edukacyjny w 3B i 3D

Projekt edukacyjny z matematyki „Bryły wokół nas” realizowany był w czerwcu w klasach 3B i 3D. Głównym celem naszego projektu było pokazanie przydatności matematyki w życiu codziennym. Oprócz przydatności matematyki w życiu codziennym, chcieliśmy pokazać, że matematyka może być przyjemna. Można się nią bawić, "spędzać" z nią wolne chwile. Problem jaki miały rowiązać klasy: 3B i 3D, to "Gdzie wykorzystuje się graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe w życiu codziennym?"

Czytaj więcej: Bryły wokół nas - projekt edukacyjny w 3B i 3D

Jacy jesteśmy? - klasa 1D

Klasa 1D w roku szkolnym 2014/2015 realizowała projekt klasowy pn. "Jacy jesteśmy? Opis statystyczny klasy 1D”.  Głównym celem projektu było wykazanie użyteczności wiedzy statystycznej do analizowania zbieranych danych.

Czytaj więcej: Jacy jesteśmy? - klasa 1D

II Gala Projektów Międzyszkolnych

W czwartek 12 lutego w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie odbyła się uroczysta  Gala Projektów Międzyszkolnych, którą swą obecnością zaszczyciła pani kierownik Referatu Oświaty w Żmigrodzie Janina Pastwik oraz dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Żmigród. Obecni na niej również byli przedstawiciele rady rodziców.

Celem było zaprezentowanie efektów pracy zespołów, które od listopada realizowały międzyszkolne projekty edukacyjne w ramach programu "Szkoła z Klasą". W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych  pracowali wspólnie z uczniami szkół podstawowych ze  Żmigrodu, Radziądza, Barkowa i Powidzka.

Czytaj więcej: II Gala Projektów Międzyszkolnych

Rusza druga edycja Projektów Międzyszkolnych!

Z wielką przyjemnością informujemy, że rusza druga edycja projektów międzyszkolnych koordynowanych przez Zespół Szkół Dwujęzycznych. Rok temu do zainicjowania tego przedsięwzięcia natchnęła nas ogólnopolska akcja "Szkoła z klasą 2.0". Efekty zrealizowanych projektów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wiele z nich odbiło się szerokim echem w społeczności lokalnej Żmigrodu. Uczniowie obu szkół - naszego gimnazjum i SP w Żmigrodzie - wiele się od siebie nauczyli. Dzisiaj wracamy z nową paletą projektów i zachęcamy uczniów klas 4-6 szkół podstawowych gminy Żmigród do skorzystania z tegorocznej oferty.

W czwartek (30.10.2014) w hallu Zespołu Szkół Dwujęzycznych odbędzie się Giełda Projektów, podczas której będzie można zapoznać się z ofertą projektową. Zapisy trwają do 7.11.2014.

Bliżej kultury ...

W bieżącym roku szkolnym planowana jest realizacja projektu edukacyjnego „Bliżej kultury” .Kultura- teatr 2

Ideą działań w zakresie tego przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom specyfiki różnych instytucji kultury.

Znaczną część pragniemy poświęcić tej formie, która towarzyszy ludziom od czasów antycznych - teatrowi.

Uczestnicy projektu będą mieli możliwość poznania teatrów wrocławskich, obejrzenia sztuk w profesjonalnym wykonaniu,  przeżycia wielu emocji.

Najbliższy wyjazd jest planowany do Wrocławskiego Teatru Komedia na "Zemstę" Aleksandra Fredry.

Chętni mogą zgłaszać się do koordynatorek projektu:

Danuty Żyto, Elżbiety Kosteckiej 

„DZIEDZICTWO – ŹRÓDŁO TOŻSAMOŚCI”

polska 01„...XXII edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z materialnym i niematerialnym dziedzictwem naszego regionu. Wzajemne przenikanie się wpływów rożnych kultur i narodowości czyni z Dolnego Śląska miejsce wyjątkowe, którego przeszłość nieustannie przypomina o wspólnych korzeniach kultury europejskiej…”
Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Czytaj więcej: „DZIEDZICTWO – ŹRÓDŁO TOŻSAMOŚCI”

LIST OTWARTY….

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie,
Doświadczenie, aktywna działalność szkoły w zakresie edukacji regionalnej oraz zajmowane miejsce w środowisku lokalnym są momentem, w którym możemy wesprzeć inicjatywę o wyjątkowej wadze.  
Towarzystwo Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej zwróciło się z prośbą o współpracę w ramach tworzonej tablicy informacyjnej o dawnej kolejce wąskotorowej.

Czytaj więcej: LIST OTWARTY….
Początek strony