Jesteś tutaj: Strona głównaNauka3c w Nadleśnictwie Żmigród

3c w Nadleśnictwie Żmigród

Dnia 3 listopada br. 3c wraz z wychowawczynią Katarzyną Waryas-Kolebuk uczestniczyła w zajęciach z edukacji przyrodniczo-leśnej na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Tematem zajęć były sarna, jeleń oraz dzik. Nie zabrakło też bogatych informacji na temat żubrów.

Pierwsza część zajęć to ciekawy film właśnie o żubrach, o ich życiu, występowaniu, pokroju. Dowiedzieliśmy się, że żubr jest największym lądowym ssakiem Europy, jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Jest chroniony prawem międzynarodowym. W Polsce podlega ochronie gatunkowej ścisłej. Żubry są zwierzętami stadnymi. Dorosłe krowy, cielęta oraz młodzież obu płci tworzą grupy mieszane. Naturalne srodowisko żubrów to lasy liściaste i mieszane. W Polsce żubry występują w Puszczy Białowieskiej, Boreckiej, Knyszyńskiej, jak również w Bieszczadach.


Kolejna część zajęć dotyczyła sarny, jelenia i dzika. Odbyliśmy godzinne zajęcia terenowe, w czasie których poszukiwaliśmy i rozpoznawaliśmy ślady tych ssaków. Z pomocą przyszła nam pani prowadząca. Po powrocie do ośrodka wykonaliśmy szereg zadań i ćwiczeń - kart pracy (karta wycinanka- tropy zwierząt, zwierzęta Doliny Baryczy Jeleń i Sarna - porównanie, tabela z przyporządkowaniem tropu do danego zwierzęcia)

Jestem przekonana, że zajęcia w nadleśnictwie poszerzyły wiedzę uczniów na temat zwierząt Doliny Baryczy.

Dziękujemy pani Bożenie Szymanowicz za zorganizowanie tych zajęć.

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony