Nasz uczeń najlepszy w powiecie z wiedzy o krajach anglojęzycznych

19.03.2015 w Obornikach Śląskich odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego "Znam Kraje, w którychenglish speaking countries
mówią po angielsku"
. Była to już jego VII edycja, a organizowany jest przez Publiczne Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Oświatowego "SOWA". Konrad Bartosiak, uczeń klasy III C naszego Gimnazjum, wykazał się największą wiedzą o krajach anglojęzycznych i zdobył I miejsce. Miło mi też poinformować, że drugi z naszych uczniów, Grzegorz Kwolik, zajął miejsce V.

Gratulacje!


W konkursie startowało 15 uczniów z 5 gimnazjów naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Bartosiak (IIIC), Grzegorz Kwolik (IIIA) oraz Szymon Lewandowski (IIC). Gimnazjaliści mieli godzinę na rozwiązanie testu, który składał się z 3 części: zadania zamknięte, zadania typu Prawda/Fałsz oraz tekst językowy z lukami. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii, kultury, geografii oraz zwyczajów i świąt takich krajów, jak: Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna, Stany Zjednoczone, Australia oraz Nowa Zelandia. Laureaci zostali nagrodzeni książkami oraz przenośnymi pamięciami USB, natomiast wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów, nie tylko w dziedzinie języków obcych!

Anna Motwicka-Kaczor

DSC 0018

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony