Konkurs "Czytam między słowami"

Etap szkolny VIII KONKURSU POLONISTYCZNEGO "CZYTAM MIĘDZY SŁOWAMI" organizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego SOWA już za nami!

Celem tego konkursu było przypomnienie, jak ważna jest umiejętność czytania ze zrozumieniem.

I tak jak co roku uczestnicy otrzymali tekst, który trzeba było uważnie przeczytać, a następnie odpowiedzieć na odnoszące się do niego pytania.

Oczywiście dla każdej grupy wiekowej był przygotowany inny test-Życie i twórczoćć  Bolesława Prusa-kl.1, Witaminy-kl.2, Na górskim szlaku-kl.3.

Zadania wymagały dużej koncentracji uwagi!

Konkurs odbył się po lekcjach, a mimo to wzięło w nim udział 44 uczniów (11 z klas pierwszych,21 z drugich, 12 z trzecich) z klas I-III.

Jakby powiedział Arystoteles, jest to godne pochwały!

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas pierwszych - ADAM TUROWSKI z kl. I E

w kategorii klas drugich - KATARZYNA ŁUKASZEWSKA z kl. II B

w kategorii klas trzecich - KAROLINA ZAZULCZAK z kl. III B

Zwycięzcy wezmą udział- drużynowo w etapie powiatowym tego konkursu, który odbędzie się już 14 maja w Prusicach.

 Pragnę podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą umiejętnością czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia.

Dziękuję wszystkim za udział, pozytywną motywację, a uczniów  z klas pierwszych i drugich zapraszam do  wzięcia udziału w zmaganiach za rok.

 Koleżankom polonistkom dziękuję za pomoc w organizacji etapu szkolnego konkursu!

A oto lista uczestników konkursu:

KLASY 1

1.Adam Turowski 1e

2.Marcelian Korytkowska 1a

  Milena Żyża 1d

3.Szymon Lewandowski 1c


Bartek Jędra 1a, Magdalena Dębowska 1b, Malwina Błaszkowska 1a, Kacper Wnuk 1c, Paula Rajn 1c, Karolina Fil 1c, Aleksandra Giereło 1b;

KLASY 2

1.Katarzyna Łukaszewska 2b

2.Adrianna Skrzypek 2b

3.Aleksandra Smektała 2b


Kacper Szkudlarek 2f, Grzegorz Kwolik 2a, Dominik Borkowski 2b, Bartek Ostromecki 2b, Konrad Bartosiak 2c, Kaja Czerniak 2f, Filip Maciejowski 2f, Aleksandra Macków 2f, Natalia Karyś 2d, Magdalena Bartosiak 2d, Klaudia Muś 2a, Filip Merek 2f, Maja Howis 2f, Kacper Jaśkiewicz 2f, Monika Barańska 2c, Damian Dębowski 2d, Kacper Figura 2a, Karolina Jadach 2a;

KLASY 3

1.Karolina Zazulczak 3b

2.Weronika Wojtkowiak 3b

3.Alicja Bagińska 3b

  Żaneta Kotkowska 3e

  Martyna Marzec 3e

  Joanna Ulidowska 3e

Ewelina Celary 3d, Marcel Pursch 3b, Paulina Solarczyk 3e, Oliwia Zarzecka 3e, Barbara Figura 3e.

Teresa Ostromecka

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony