XI Matematyczny Marsz na Orientację

W sobotę 5 października w  Białym Kościele koło Strzelina odbył się XI Matematyczny Marsz na Orientację. W zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole uczniów, nauczycieli i rodziców. W tegorocznym konkursie, wystartowało około 300 patroli z ponad 100 szkół województwa dolnośląskiego, w tym uczniowie naszego Gimnazjum. Organizatorem marszów jest Uniwersytet Wrocławski.

 Wszystkie patrole ukończyły zawody i uzyskały bardzo dobre wyniki. Podobne jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo wysokie wyniki. Szkołę reprezentowali:

  • Patrol 1 (438 pkt) - Alicja Bagińska (3B), Marcel Pursch (3B), Bartłomiej Jędra (1A);
  • Patrol 2 (438 pkt)  - Marcin Ławniczak, Dominik Borkowski (2B)
  • Patrol 3- Maja Howis, Dorota Bogumił, Natalia Brusiło (2F)

W trakcie Matematycznego Marszu na Orientację odbyły się również zawody sportowe. Marcel Pursch (3B) został zwycięzcą w konkuracji rzut piłką lekarską chłopców.

Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 800 osób.
W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.
Pogoda i atmosfera wspaniałej matematycznej i terenowej zabawy była wspaniała. Uczestnicy Marszów zgodnie stwierdzili, że jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu oraz rozwijanie swoich umiejętności orientacji w terenie i zdolności matematycznych.

>>>Fotografie<<<

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony