Rejonowy etap konkursu recytatorskiego

Dnia 31.03.2012r w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach, odbył się etap rejonowy 57 DOlnośląskiego Konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Nasz powiat reprezentowali Aleksandra Klimkowska oraz Bartosz Smektała...

 

 Konkurs był podzielony na dwie części: w pierwszej swoje umiejętności prezentowali recytatorzy (22 osoby), natomiast w drugiej, mogliśmy słuchać interpretacji poezji śpiewanej (13 wykonawców). jury oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Warunki w CKiS były znakomite do pokazsania się z jak najlepszej strony. Występowaliśmy na scenie z prawdziwego zdarzenia, w bardzo przyjaznej atmosferze. Przygotowany był dla nas także słodki poczęstunek. W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment - werdkt jury. Wytypowało ono 14 reprezentantów do etapu wojewódzkiego (łącznie z obu kategorii). Wśród zwycięzców znalazł się Bartosz Smektała, który 8-go maja (już jutro!!!) będzie się zmagał z innymi recytatorami w Oławie, na najwyższym możliwym etapie recytatorskich potyczek. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! :)

 

Podsumowując: Konkursy recytatorskie to nie tylko uczenie się tekstu na pamięć. To także poznawanie nowych ludzi, podpatrywanie sposobu interpetacji od innych uczestników, a przede wszystkim ciągłe rozwijanie swoich umiejętności. Polecam spróbowania swoich sił w tej dziedzinie KAŻDEMU, bo poezja bawi, uczy, wzrusza...

 

Burmistrz

 

zdjęcia:

https://picasaweb.google.com/117638011652465880030/KonkursRecytatorskiKobierzyce?authkey=Gv1sRgCLjwkZ-qwr6XiQE#

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony