Pokonani „Ketchupem” w wykonaniu Bartka !!!

Czworo uczniów naszego gimnazjum: Andżelika Golicz, Bartosz Smektała, Anita Gawłów oraz Aleksandra Klimkowska zaprezentowało się 16 marca podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Trzebnicy. 

W tym roku uczniowie mieli przedstawić jeden utwór polskiego noblisty (wiersz lub fragment prozy) i drugi utwór dowolny.
Taki konkurs jest świetnym sposobem na propagowanie twórczości literackiej. Wachlarz tematyczny, nastrojowy prezentowanych dzieł jest bardzo różnorodny.
Komisja oceniała występy uczestników, biorąc pod uwagę:
a) dobór repertuaru
b) interpretację tekstu
c) dykcję
d) ogólne wrażenie artystyczne.


Spośród 16 przedstawicieli pięciu szkół wyłoniono zwycięzców. W gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie. , zdobywając:


 I. miejsce- Bartosz Smektała- kl. II F (komisji spodobała się szczególnie recytacja utworu "Kechup" Sławomira Mrożka), 
III. miejsce- Aleksandra Klimkowska- kl. III G,
wyróżnienie- Andżelika Golicz- kl. II A

Gratulacje!!!


Wrażenia uczestników:
„Kiedy przyjechaliśmy, udaliśmy się do szkolnej biblioteki i zajęliśmy miejsca. Na początku wszyscy byli bardzo spięci, jednak już na pierwszej przerwie zawarliśmy nowe znajomości. Poznaliśmy ludzi z Pęgowa i Trzebnicy. Dość długo czekaliśmy na swoje występy. Nasza szkoła prezentowała się jako ostatnia. W trakcie obrad jury mieliśmy czas dla siebie. Zostaliśmy także poczęstowani pączkami. Jak na tak sporą konkurencję trzecie miejsce było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Szkoda, że to był ostatni konkurs w takim towarzystwie.”        

                                                                          Burmistrz


„Rywalizowaliśmy z najlepszymi recytatorami w powiecie. Ten konkurs dał nam wszystkim okazję do sprawdzenia swoich umiejętności recytatorskich. Cały jego przebieg był dla nas wszystkich próbą opanowania tremy i nerwów, które towarzyszyły nam aż do zakończenia konkursu. Ja sam mogę przyznać , że odczuwałem stres przez cały czas, mimo iż starałem się tego nie okazywać. Z mojego występu jestem bardzo zadowolony, jak i z przebiegu całego konkursu. Miła atmosfera, towarzysząca nam podczas występów, pozwalała na to, by absolutnie skupić się na jak najlepszym przedstawieniu naszego tekstu, nad którym pracowaliśmy długo, specjalnie na ten dzień.”  

                                                                           Bartosz Smektała

 

„Gdy konkurs się rozpoczął, okazało się, że nasza szkoła w kolejności jest ostatnia. To nas zmusiło do całkowitej cierpliwości. Próbowaliśmy uważnie słuchać inne recytatorskie talenty, ale jak to uważać, kiedy wewnątrz  zżera cię stres. Pomagały nam w czasie przerw rozmowy z innymi uczestnikami, którzy tak samo się denerwowali jak my. Wśród nas było naprawdę wiele dusz, które kochają literaturę. Uważam swój występ za udany. Bardzo długo się do niego przygotowywałam, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Mam szansę pokazać na drugi rok jeszcze to, czego nie udało mi się tym razem!”

                                                                                                                                                                                                           Angie

 <<Galeria zdjęć>>

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony