Z wizytą w Krakowie

Dnia 31 maja 2011 r. klasa I g wyruszyla pociągiem na wycieczkę do Krakowa.Podróż była długa i męcząca, ale przebiegała w miłej atmosferze. Kraków zachwycił nas już od pierwszych chwil ciekawą architekturą.

To dawna stolica Polski,miasto było i jest znane w Europie jako ośrodek nauki,kultury i sztuki. Nagromadzone tu przez stulecia dzieła tworzą niepowtarzalne, bezcenne dziedzictwo narodowej historii. Zespół architektoniczno-historyczny Starego Miasta wpisany jest przez UNESCO na światową listę najcenniejszych zabytków. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wawel- siedzibę królów polskich: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec, Smoczą Jamę, kryptę Marii i Lecha Kaczyńskich. Oddaliśmy hołd poległym w Katastrofie Smoleńskiej. Następnie przeszliśmy na Stary Rynek do Kościoła Mariackiego, Sukiennicami i Bramą Floriańską pod Uniwersytet Jagieloński. Przy Uniwersytecie Jagielońskim obejrzeliśmy pięknę wystawę poświęconą Naszemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. Byliśmy w Parku Henryka Jordana, gdzie podziwialiśmy piękne pomniki zasłużonych ludzi nauki, sztuki i kultury. Spotkaliśmy nawet Prałata Henryka kapelana Wisły i Crakovii, który bywał kiedyś w Żmigrodzie i dzięki którego uprzejmości mogliśmy zobaczyć stadiony obu tych drużyn. Jak chcecie zobaczyć, gdzie jeszcze byliśmy i co widzieliśmy, zerknijcie na naszą galerię.

Dziękujemy pani Annie Gigoń- naszej przewodniczce, która opowiadała nam z pasją o Krakowie i pani Grażynie Niemczynowskiej za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki!!!

Galeria

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony