Jesteś tutaj: Strona głównaŻycie szkolne
lech.bmp
 
Szkoła z wizją
aska.bmp
 
Szkoła innowacji

STRAJK!

maly strajk 13 www wspieramOd 8 kwietnia 2019 do odwołania trwa strajk pracowników oświaty. Zgadzamy się z postulatami ZNP, chcemy zmian w polskiej edukacji, dlatego strajkujemy.

Poniżej zamieszczamy list otwarty, który wystosowaliśmy do władz naszej gminy.

list1

Lekcja historii z Panem Pawłem Becelą

W dniu 28.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły udali się pobranedo Biblioteki Publicznej na spotkanie ze znanym żmigrodzkim regionalistą, germanistą, historykiem, przewodnikiem, kronikarzem miejskim, autorem książek i publikacji o tematyce historycznej - Panem Pawłem Becelą, który w ciekawy sposób opowiedział o historii Żmigrodu.

Czytaj więcej: Lekcja historii z Panem Pawłem Becelą

Wyklęci

 

Opluwani, katowani w więzieniach, skazani na zapomnienie. Zaplute karły reakcji, zdrajcy Ojczyzny, tak między innymi nazywano tych, którym dedykujemy dzień 1 marca. Żołnierze Wyklęci, mimo wysiłków towarzyszy radzieckich i czerwonej propagandy w Polsce dziś są naszymi bohaterami.
Skąd wzięła się ta nazwa? Jak działali? Z jakmi trudnościami musieli walczyć? Obejrzyj koniecznie. To powinieneś wiedzieć o bohaterach naszej antykomunistycznej partyzantki.wykleci

https://www.polskieradio.pl/339,Zolnierze-wykleci
https://www.youtube.com/watch?v=NAN3FE_lefA&t=12s

 

Spotkanie z poetą – Panem Mirosławem Owczarkiem

ZPK

W dniu 25.02.2019 r. klasa 3e uczestniczyła w spotkaniu autorskim z poetą – Panem Mirosławem Owczarkiem 

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.Pan Mirosław zaprezentował swoje wiersze z tomu „Pod piórem anioła” oraz „Wiatr od Baryczy”. Podczas prezentacji swoich tekstów ujął słuchaczy swoją bezpośredniością i szczerością przekazu.
Ponadto opowiedział o swojej pasji podróżniczej, miłości do zimowych kąpieli oraz zasługach dla honorowego krwiodawstwa. Szczególne podziękowanie składamy Radzie Rodziców Gimnazjum za pomoc przy organizacji tego spotkania.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetą – Panem Mirosławem Owczarkiem

Projekt Erasmus+ c.d

1Z początkiem nowego roku kalendarzowego wystartowaliśmy z kolejna porcją działań w ramach projektu Erasmus+ Szkoła Aktywnych Obywateli (School of Active Citizens). Dla przypomnienia, jest to projekt międzynarodowy, w którym uczestniczy nasza szkoła wspólnie z partnerującą nam organizacją pozarządową z Wrocławia, Semper Avanti. Pozostałe kraje partnerskie to Rumunia, Słowacja oraz Portugalia. Projekt realizowany jest od stycznia 2017 i trwać będzie do sierpnia 2019. Jego celem jest aktywizacja uczniów jako obywateli – pokazania im, w jaki sposób aktywnie mogą uczestniczyć w życiu szkoły oraz lokalnego samorządu. W tym roku nasze działania skupią się na promowaniu przedsiębiorczości wśród uczniów. W związku z tym pierwsze warsztaty dla uczniów, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w projekcie w tym roku szkolnym, dotyczyły m.in. dynamiki grupy++, cech lidera oraz motywacji siebie i grupy.

                                                   >>>zdjęcia<<<
Zachęcamy do odwiedzania strony Facebookowej projektu, na której dowiecie się m.in. co słychać u naszych zagranicznych partnerów.
https://www.facebook.com/schoolofactivecitizens/

Mikolajkowe atelier

Dzisiejsze Mikolajki stały się kolejną okazja do zrobienia sobie zdjęcia w szkolnym atelier. Dzięki pracy Karoliny H. mamy juz galerię, do której obejrzenia serdecznie zapraszam.

>>>FOTO KAROLINY HUSARZ<<<

Egzamin próbny

 

Drodzy uczniowie!

W związku z egzaminami próbnymi w środę i czwartek drobne zmiany w harmonogramie.
Lekcja 1 bez zmian ale w innych salach:

ŚRODA:
 KLASA ABC

M. Hołowicka- sala: 14
A. Tacka – sala 22
M.Judzińska Fukiet- sala 17
KLASA 3D – sala 21

KLASA 3E – sala 20

 CZWARTEK:

KLASA ABC
M.Hołowicka – sala 14
A. Tacka – sala 22
M. Judzińska Fukiet – sala 21
J.Furtak (zastępstwo) – sala 19
KLASA 3D –sala 20
KLASA 3E – sala 17

Odpowiadacie za przygotowanie danej sali do egzaminu.

Lekcja 2,3,4 -egzaminy próbne wg. podziału w załącznikach

Lekcja 5,6,7,8 bez zmian- zgodnie z planem.

Organizacja egzaminów z języków obcych już wkrótce!

Powodzenia!
Agata Julukowicz

 

Załączniki:
Pobierz plik (CZWARTEK.doc)CZWARTEK.doc[ ]33 kB
Pobierz plik (ŚRODA.doc)ŚRODA.doc[ ]33 kB

Dzień Życzliwości

aaDziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Na orytarzu wszechobecnie gościły żółte koszulki, wesołe naklejki, oraz szerokie uśmiechy na ustach. Na długiej przerwie nie mogło zabraknąć życzliwego atelier. W trakcie lekcji udaliśmy się także do Urzędu Miasta i Gminy Żmigród, gdzie złożyliśmy życzenia jej pracownikom. Zapraszamy do oglądnięcia galerii...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

Zbliża się 27 Finał WOŚP

Już niedługo 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2019 roku ponownie zabrzmi Wielki Band Jurka Owsiaka. Tym razem w całej Polsce i nie tylko będą zbierane środki na rzecz specjalistycznych szpitali dziecięcych. Gramy dla dzieci i bez focha, bo przecież dzieci nie mają focha!
Tradycyjnie również mieszkańcy Gminy Żmigród przyłączą się do tej szlachetnej akcji, która z roku na rok bije swoje rekordy. Żmigrodzki Sztab WOŚP już został zarejestrowany i może rozpocząć rekrutację Wolontariuszy, którzy podczas 27 Finału będą działać na rzecz małych dzieci. Dlatego też zachęcamy wszystkich chętnych niezależnie na wiek, płeć, narodowość do wspólnego Wielkiego Grania w Żmigrodzie. Wypełnioną ankietę Wolontariusza należy dostarczyć do Gminnego Centrum Informacji (wejście do Biblioteki w Domu Kultury) do 29 listopada bieżącego roku.

 

Załączniki:
Pobierz plik (ankieta-wolontariusza-27-finalu.pdf)Ankieta do pobrania[Ankieta do pobrania]674 kB

Wycieczka do Hiszpanii!

Jedna podróż - setki wspomnień!


Serdecznie zapraszamy na tygodniową, turystyczno - rekreacyjną wycieczkę do Hiszpanii (wybrzeże Costa Brava, Barcelona,Tossa de Mar, Montserrat oraz Riwiera Francuska)
Osoby chętne po zapoznaniu się z proponowanym programem prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 300 zł do 10.11.2018 r  u organizatorów szkolnych.  

Organizatorzy:Agata Julukowicz, Elżbieta Bawolska

Proponowany harmonogram w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Hiszpania 2019r.pdf)Hiszpania 2019r.pdf[ ]1413 kB

Strona 1 z 8

Podkategorie

Czytelnicy online

0 osób i 164 gości online

Trzymamy poziom!

Dwujęzyczność
Gimnazjum i Liceum Dwujęzyczne
 

Jesteśmy szkołą Odkrywców Talentów

Szkoła Matematycznych Innowacji
Jesteśmy Szkołą Matematycznych Innowacji


Umiemy uczyć

Kultywujemy pamięć narodową

Szkoła z klasą 2.0
Uczymy
i uczymy się z TIK

Szkoła z klasa 2.0 Laboratorium
Szkoła z klasą 2.0
Laboratorium

Jesteśmy szkołą z klasą!!!

'Innowacyjna
Jesteśmy laureatem konkursu
''Innowacyjna szkoła''

Dbamy o bezpieczeństwo!

Realizujemy projekty ze środków
Europejskiego Funduszu SpołecznegoInnowacyjny Nauczyciel Matematyki 2013

Nasz nauczyciel otrzymał 
Europejską Odznakę Jakości
'Innowacyjny
U nas uczą laureaci konkursu
''Innowacyjny nauczyciel 2009 i 2008''

 'Złote
U nas uczą laureatki nagrody
''Złote Sowy 2009, 2013''

'Smok
U nas uczą laureaci konkursu
''Żmigrodzki Smok Sukcesu 2011 i 2009''


Jesteśmy Regionalnym Ośrodkiem
Szkoleń E-learningowych

qr

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Tu rodzą się Talenty!

logo bip

Nasze dyplomy

Początek strony